Cześć!

Ten dokument jest próbą opisania najlepszych praktyk dotyczących korzystania z Terraform i przedstawia zalecenia związane z najczęstszymi problemami, z jakimi spotykają się użytkownicy_czki Terraform.

Terraform to dość nowy projekt (jak większość narzędzi DevOps), który zaistniał w 2014 roku.

Terraform jest potężnym (jeśli nie najpotężniejszym) i jednym z najczęściej używanych narzędzi, który umożliwia zarządzanie infrastrukturą jako kodem. Pozwala programistom_ką rozwiązywać wiele różnych problemów infrastrukturalnych tak, aby dało się to dalej łatwo wspierać, integrować i rozwijać.

Niektóre informacje opisane w tej książce mogą wydawać się nieoptymalnymi praktykami. Jestem tego świadom. Czasem zachodzi potrzeba pomocy czytelnikom_czkom w oddzieleniu tego, co jest powszechnie znanymi najlepszymi praktykami, a co jest po prostu kolejnym subiektywnym sposobem robienia rzeczy. Używam wtedy wskazówek, aby zapewnić kontekst oraz ikony, które określają poziom trudności w każdej podsekcji dotyczącej najlepszych praktyk.

Historia tej książki rozpoczęła się w słonecznym Madrycie w 2018 roku i jest dostępna za darmo pod tym linkiem - https://www.terraform-best-practices.com/

Kilka lat później został on zaktualizowany o najnowsze zalecane praktyki dostępne w Terraform 1.0. Ostatecznie — ta książka powinna zawierać większość praktyk i zaleceń dla użytkowników Terraform, które można uznać za bezdyskusyjnie najlepsze.

Sponsorowanie

Please contact me if you want to become a sponsor.

CAST AI — Cut your Kubernetes costs by 60%+ on average. First cluster optimization FREE!

Speakeasy — Terraform Providers, SDKs and docs for your API. Make your API enterprise-ready!

Tłumaczenia

spaceالعربية (Arabic)spaceBosanski (Bosnian)spacePortuguês (Brazilian Portuguese)spaceEnglishspaceFrançais (French)spaceქართული (Georgian)spaceDeutsch (German)spaceελληνικά (Greek)spaceעברית (Hebrew)spaceहिंदी (Hindi)spaceBahasa Indonesia (Indonesian)spaceItaliano (Italian)spaceಕನ್ನಡ (Kannada)space한국어 (Korean)spaceRomână (Romanian)space简体中文 (Simplified Chinese)

Skontaktuj się ze mną, jeśli chcesz pomóc przetłumaczyć tę książkę na inne języki.

Wsparcie i współpraca

Zawsze chętnie usłyszę wasze opinie i zaktualizuje tę książkę. Społeczność ciągle dojrzewa, a nowe pomysły są weryfikowane i wdrażane.

Jeśli jesteś zainteresowany konkretnymi tematami, otwórz nowy wątek (issue) lub daj kciuk w górę przy istniejącym, który chcesz poruszyć najbardziej. Jeśli chcesz wnieść swój wkład do książki, wprowadź zmianę i utwórz pull request (nie martw się czy to co napisałeś_aś jest idealne od samego początku!)\

Autorzy_ki

Ta książka jest pod opieką Anton Babenko oraz wielu innych współautorów_ek i __ tłumaczy___ek.

Licencja

Ta praca jest objęta licencją Apache 2. Zobacz LICENSE, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Autorzy_rki __ i __ współtwórcy_czynie treści nie mogą zagwarantować aktualności oraz poprawności informacji tutaj znalezionych. Upewnij się, że rozumiesz, iż informacje podane tutaj są dostarczane dobrowolnie i że między Tobą a jakimikolwiek osobami związanymi z tą treścią lub projektem nie powstaje żadna umowa ani kontrakt. Autorzy_rki __ i __ współtwórcy_czynie nie przyjmują i niniejszym zrzekają się jakiejkolwiek odpowiedzialności wobec jakiejkolwiek strony za jakiekolwiek straty, szkody, lub zakłócenia spowodowane błędami, lub pominięciami w informacjach zawartych w tych treściach, powiązanych z nimi lub z nimi połączonych, niezależnie od tego, czy takie błędy lub pominięcia wynikają z zaniedbania, wypadku lub jakiejkolwiek innej przyczyny.

Prawa autorskie © 2018-2023 Anton Babenko.

Last updated